PharmAla Biotech Holdings Inc. (CSE: MDMA) (OTC: MDXXF) ogłosiła, że podpisała umowę z zewnętrzną firmą logistyczną specjalizującą się w produktach farmaceutycznych, która będzie jej partnerem dystrybucyjnym w USA. PharmAla produkuje nowe cząsteczki klasy MDXX, w tym LaNeo MDMA.
Nazwa partnera logistycznego PharmAla została jednak utajniona na prośbę firmy. Zgodnie z oświadczeniem firmy, partner będzie działał w imieniu PharmAla wyłącznie w zakresie przechowywania i ukierunkowanej dystrybucji produktów PharmAla.
„PharmAla zauważyła w ciągu ostatnich miesięcy, że niepewność związana z transgraniczną wysyłką z USA do Kanady wzrosła. Niepewność ta ma negatywny wpływ na naszych licznych klientów prowadzących badania kliniczne w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Nicholas Kadysh, dyrektor generalny PharmAla Biotech. „Wraz ze wzrostem wolumenu naszej działalności w Stanach Zjednoczonych, zawsze szukamy sposobów na optymalizację naszej pracy; w związku z potencjalnym nałożeniem barier celnych uważamy, że jest to jeszcze ważniejsze. Cieszymy się, że podpisaliśmy umowę z wyjątkowo zdolnym partnerem do przechowywania i dystrybucji naszych materiałów do badań klinicznych LaNeo zarówno w imieniu nas, jak i naszych amerykańskich klientów”.
Firma poinformowała inwestorów, że umowa z tym partnerem powinna zapewnić usprawnione, magazynowane i zgodne z GMP dostawy LaNeo MDMA dla wszystkich obecnych klientów, z którymi zawarto już umowy. Oczekuje się również, że zapewni ona pewność w zakresie ryzyka importu/eksportu dla przyszłych klientów, którzy chcą zakupić LaNeo MDMA do badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych.
W ubiegłym tygodniu PharmAla poinformowała rynek, że pomyślnie zakończyła międzynarodową wysyłkę LaNeo MDMA do University of Washington w USA. Firma realizuje zamówienia na badania na ludziach w Stanach Zjednoczonych, które zdecydowały się wykorzystać kapsułki LaNeo MDMA o jakości farmaceutycznej do swoich badań klinicznych.
Obawy związane z taryfą celną
Pharmala poinformowała inwestorów, że „ubolewa nad faktem, że taryfy celne mają negatywny wpływ na ważne badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych i wzywa do zwolnienia z ceł wszystkich badanych produktów leczniczych przeznaczonych do badań zdrowotnych finansowanych przez USA w amerykańskich instytucjach”. Zgodnie z globalną konwencją, wszystkie badane leki przeznaczone do badań klinicznych są zazwyczaj wysyłane bezcłowo”.
Dyrektor operacyjny dr Shane Morris powiedział: „Stało się oczywiste, że niepewność w handlu transgranicznym między USA a Kanadą stanowi ciągłe ryzyko dla klientów. W rezultacie zespół PharmAla ciężko pracuje, aby złagodzić tę niepewność i mamy nadzieję, że wkrótce ogłosimy rozwiązanie”.